piano pavlik main page o firme o firme prodej fotky o firme


Vítejte na webových stránkách firmy Piano Pavlík Hradec Králové, firmy, která byla založena v roce 1992 a během této doby poskytla komplexní služby, týkajících se pianin a klavírů, tisícům zákazníků.

Zakladatel firmy pan Vlastimil Pavlík se zabývá opravami a výrobou pian od roku 1967. V roce 1970 se vyučil klavímíkem v Jiříkově, v bývalé továrně fy. August Förster. V roce 1974 absolvoval SPŠ výroby hudebních nástrojů v Kraslicích. Poté pracoval až do r. 1991 ve výrobě pianin zn. Petrof v Hradci Králové., kde získal teoretické i praktické znalosti v oblasti konstrukce a výroby pianin, v oblasti technologie a řízení výroby. Byl pověřován i stavbou prototypů. V letech 1991 - 1992 pracoval jako servisní technik fy. Petrof s.p.. Pan Vlastimil Pavlík je druhou resp. třetí generací rodu Pavlíků, kteří ve firmě Petrof pracovali od roku 1944 nepřetržitě do roku 2006. Naposledy zde pracoval i jeho syn, který je v současnosti zaměstnán u konkurenční firmy Bechstein Europe. V současnosti zde pracuje i jeho syn - v pořadí již čtvrtá generace.

Firma Piano Pavlík se zabývá hlavně laděním, opravami a rekonstrukcemi pian. Jako jediná v ČR však vyrábí i pianina na zakázku dle vlastního designu.

Dále se zabývá výkupem a prodejem starších nástrojů, stěhováním a přepravou planin a klavírů ( i do zahraničí) a odbornými a znaleckými posudky na strunné klávesové nástroje. Majitel firmy je prozatím jediným zaměstnancem firmy.

Na dalších stránkách naleznete pianina a klavíry nabízené k prodeji a galerii vlastních výrobků a opravených a restaurovaných nástrojů. Vzhledem k tomu, že jsou často prodána pianina dříve, než jsou umístěna na web, je vhodné se informovat telefonicky o aktuální nabídce.